چگونه نام خود را در گوگل ثبت کنیم

چگونه نام و تصویر خود را در گوگل ثبت کنیم!؟ چگونه در سرچ گوگل دیده شویم؟ برندسازی شخصی در فضای اینترنت چگونه امکان‌پذیر است؟ برای حرفه‌ای‌تر شدن پروفایل شبکه‌های اجتماعی خود چه کنیم؟ اگر از یک کارمند ساده پا را فراتر گذاشته‌اید و در مسیر حرفه‌ای شدن حرکت خود را آغاز کرده‌اید حتما این سوالات و بسیاری سوالات مشابه بارها ذهن شما را به خود درگیر کرده است. در این نوشتار تلاش می‌کنیم گام به گام و خیلی ساده به شما کمک کنیم که بتوانید برند شخصی خود را در فضای مجازی ایجاد کنید و یک ردپای حرفه‌ای از خودتان داشته باشید تا هرکس که نام شما را در گوگل و سایر موتورهای جست‌وجو سرچ کرد به سرعت با صفحه شخصی و حرفه‌ای شما روبرو شود.

چگونه اسم خود را به صفحه اول گوگل بیاوریم

 

اول: یک صفحه برای خودتان ایجاد کنید

اگر فرصت مطالعه ادامه متن را ندارید همین اول بگوییم که بی مقدمه یک صفحه خیلی مختصر از خودتان در اینووین ایجاد کنید. این کار کم‌تر از دو سه دقیقه از شما وقت خواهد گرفت و به زودی اثرات آن را در جستجوی نام خود خواهید دید اما گر دوست دارید کمی حرفه‌ای‌تر این کار را انجام دهید با مطالعه ادامه مقاله با ما همراه باشید. 

یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌هایی که می‌توانید اسم خود را در موتورهای جستجو همچون گوگل نمایه یا ایندکس کنید ایجاد صفحه در شبکه‌های اجتماعی است. اگر اهل تولید محتوا هستید و تمایل دارید روی صفحه خودتان حسابی وقت بگذارید می‌توانید این کار را با توییتر شروع کنید. توییتر بهترین جایی است که اگر کمی در آن فعال باشید به سرعت اسم شما در موتورهای جستجو نمایه خواهد شد. البته یک اشکال اساسی وجود دارد. این صفحه برای اینکه معرف شخصیت حرفه‌ای شما باشد خیلی مناسب نیست و برای همین لینکدین در ایران فرصت بهتری برای ایجاد یک پروفایل حرفه‌ای از سوابق، تحصیلات و تخصص شماست. حتما توصیه اول ما این است که یک صفحه لینکدین برای ثبت نام لاتین خود در لینکدین ایجاد کنید. این صفحه به معرفی شما به صورت حرفه‌ای کمک زیادی خواهد کرد. اما باز هم یک اشکال بزرگ وجود دارد. لینکدین برای زبان فارسی پشتیبانی بسیار ضعیفی دارد و اغلب افراد ترجیح می‌دهند در این صفحه یک معرفی بین‌المللی با زبان انگلیسی از خود ارائه کنند که کمکی به دیده شدن اسم شما با املای فارسی نخواهد کرد. نگران نباشید ما این خلا را پر کرده‌ایم شما می‌توانید از اینووین برای ایجاد صفحه شخصی خودتان استفاده کنید. این صفحه به گونه‌ای طراحی شده است که نام، تحصیلات و تخصص شما را در موتورهای جستجو نمایه کند و پس از ایجاد این صفحه به سرعت می‌توانید خودتان امتحان کنید و ببینید وقتی نام خود را در گوگل سرچ می‌کنید در لینک چندم به صفحه خودتان می‌رسید. معمولا به طور میانگین حدود هفت روز طول می‌کشد تا گوگل شما را شناسایی کند اما مخاطبیان اینووین زمان‌های کوتاه‌تری نیز تاکنون گزارش کرده‌اند.

دوم: تعیین کنید که چه اطلاعاتی به موتورهای جستجو بدهید

ممکن است شما در حال حاضر دانشجو باشید و تمایلی نداشته باشید که با مهارت‌هایی که فعلا به صورت موقت با آن‌ها مشغول به کار شده‌اید را به صورت عمومی منتشر کنید. همچنین ممکن است یک شرکت نوپا باشید که علاقه‌ای به شفاف‌سازی درباره تعداد اعضای فعال در شرکت یا مواردی از این دست نداشته باشید. این انتخاب خود شماست. پیشنهاد ما این است که یک پروفایل پر و پیمان برای خودتان ایجاد کنید تا هرکسی که با آن روبرو می‌شود بتواند به خوبی با توانمندی‌ها و فعالیت‌های شما آشنا شود اما مواردی که به صورت ویژه در یک پروفایل، نمایه شده و در جستجوهای سایرین، آن‌ها را به صفحه شما هدایت می‌کند نام و نام خانوادگی، بیوگرافی،‌ تحصیلات، توانمندی‌ها و سوابق پژوهشی شماست. پس تلاش کنید این بخش‌ها را با دقت بیشتری تکمیل کنید.

سوم: صفحه خودتان را برای موتورهای جستجو با اهمیت کنید

شما خودتان بیش از هر کسی می‌توانید به تقویت صفحه خودتان کمک کنید. هرچند در اینووین همچون وبلاگ‌های شخصی، لازم نیست با تولید محتوای مستمر تلاش کنید که در گوگل بالا بیایید. اما قطعا انتشار محتوا، صفحه شما را برای خزنده‌ها یا کراولرهای گوگل و سایر موتورهای جستجو بااهمیت‌تر و قدرتمندتر نشان می‌دهد. پس در صورتی که از طریق انتشار پست صفحه خود را فعال نگه دارید این موتورها، انگیزه بیشتری برای ارجاع مخاطبان به صفحه شما خواهند داشت. یکی از راه‌های بسیار راحت برای بیشتر دیده شدن و ایجاد یک صفحه مرجع در موتورهای جستجو هدایت مخاطبین دست اول خودتان به آدرس صفحه‌تان است. این کار کمک می‌کند ترافیک ورودی به صفحه شما بیشتر شده و موتورهای جستجو صفحه شما را به عنوان یک صفحه بااهمیت شناسایی کنند.

نام خود را در گوگل ثبت کنیم

اولین و راحت‌ترین راه هدایت مخاطبان استفاده از بیو در پروفایل شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های شما همچون تلگرام، واتس‌اپ، فیسبوک و … است. این بخش را به صورت تصویری در ادامه ارائه خواهیم کرد. در فایل ویدئویی بارگذاری شده نیز می‌توانید با دقت بیشتری این موضوع را ببینید که چگونه به سادگی می‌توانیم نام خود را در گوگل ثبت کنیم.

چهارم: مخاطبان خود را به صفحه خودتان ارجاع دهید

ایجاد لینک کوتاه صفحه شخصی

شما می‌توانید آدرس صفحه شخصی خود را با لینک کوتاه به صورت زیر ایجاد کنید. هنگامی که در اینووین ثبتنام می‌کنید می‌توانید یک نام کاربری شخصی برای خودتان ایجاد کنید به طور مثال این نام می‌تواند ترکیب نام و نام خانوادگی یا اسم مجموعه شما باشد. ایجاد دامنه اختصاصی

فرض می‌کنیم شما این نام را فلانی انتخاب کرده‌اید در چنین حالتی یک آدرس به فرم https://innowin.ir/name برای شما ایجاد می‌شود. متناسب با اینکه شما در چه صفحه‌ای هستید در مرورگر یک آدرس مشابه آدرس‌های تصویر زیر می‌بینید که می‌توانید به سادگی با حذف بخش‌های اضافی آن لینک کوتاه صفحه خود را ایجاد کنید.

این آدرس کوتاه کمک می‌کند راحت‌تر در خاطر بمانید و می‌توانید همین آدرس کوتاه را در انتهای پیامک‌های کاری، ایمیل‌ها و پروفایل‌های خود در شبکه‌های اجتماعی بگذارید. بی‌شک خیلی از افرادی که به آن‌ها پیام می‌دهید، ایمیل ارسال می‌کنید یا روی تصویر شما در شبکه‌های اجتماعی کلیک می‌کنند کنجکاو هستند که بیشتر درباره شما بدانند. از طریق این آدرس هم یک معرفی حرفه‌ای از خودتان ارائه می‌دهید و هم به بیشتر دیده شدن صفحه خودتان کمک می‌کنید.

ایجاد لینک صفحه شخصی در تلگرام

به بخش تنظیمات اکانت تلگرام خود بروید. در بخش بیوگرافی کلیک کنید و لینک کوتاه صفحه خودتان را قرار دهید.

تنظیمات بیو تلگرام

ایجاد لینک صفحه شخصی در واتس‌اپ

روی سه نقطه در حاشیه نرم‌افزار کلیک کنید. در بخش تنظیمات روی تصویر خود کلیک کنید و در بخش درباره، لینک صفحه خود را قرار دهید. البته دقت داشته باشید که واتس‌اپ در حال حاضر اجازه قرار دادن لینک فعال به شما نمی‌دهد اما همین که می‌توانید لینک قرار دهید بالاخره بخشی از مخاطبیان را متقاعد خواهد کرد که برای کنجکاوی بیشتر هم که شده آدرس شما را در مرورگر خود وارد و از صفحه‌تان بازدید کنند.

تنظیمات بیو واتس‌اپ

پنجم: شما آزاد هستید راه‌های دیگر را نیز امتحان کنید

این تنها مسیر برای داشتن یک صفحه حرفه‌ای نیست. ایجاد وبلاگ شخصی و انتشار منظم محتوا، ایجاد یک دامنه وب و ارجاع به صفحه شخصی خودتان از طریق سایر صفحات وب و شبکه‌های اجتماعی و بسیاری مسیرهای دیگری هم وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها نیز کمک بگیرید و با کمی جستجو اطلاعات خوبی درباره آن‌ها بیاموزید اما باتوجه به میزان وقتی که تمایل دارید برای این موضوع بگذارید و بازدهی که انتظار دارید توصیه می‌کنیم ابتدا مسیر پیشنهادی ما را امتحان کنید و اگر نتیجه نگرفتید باز هم توصیه نمی‌کنیم که مسیر دیگری را امتحان کنید. با ما در ارتباط باشید تا با هم علت را جستجو کنیم. شاید با چند اقدام ساده بتوانیم آن چیزی که مدنظر شماست را بدست آوریم.   

در نهایت باید بدانید بسته به این که اسم شما چقدر خاص باشد زودتر یا دیرتر دیده خواهید شد اما در نهایت حتما از چشم گوگل دور نخواهید ماند. خب اگه هنوز ساخت صفحه خود را شروع نکرده‌اید فکر می‌کنم هر آن‌چه باید بدانید را می‌دانید پس همین حالا شروع کنید و بیاید با هم نام خود را در گوگل ثبت کنیم.

ایجاد رایگان صفحه شخصی شما

بات تلگرام اینووین

لینکدین

بازاریابی چریکی(پارتیزانی)

دینامیک سیستم بازار

چک لیست انتخاب ایده استارت آپی

نویسنده: اینووین

اشتراک گذاری این مطلب در

۲ دیدگاه

  1. «بنام خـــدا»
    ممنون از معرفی برنامه های خوب…
    مؤفق و پایدار باشید_مختاری

    ارسال یک پاسخ

ثبت یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.